Ha fáj a térd, fáj a boka…

Térd-, bokafájdalom ; Térd-, bokatorna

Térd- és bokatorna ízületi betegségekben

Az alsó végtag ízületi betegségeiben szenvedők számára megkönnyebbülést hoznak a szakember által összeállított, rendszeresen végzett gyógytorna gyakorlatsorok. Speciális gyógytornával eredményesen kezelhetők a különböző reumatológiai problémák, megelőzhető az állapotromlás, így az életminőség javulását érjük el a kezelésekkel.

A torna csökkenti a fájdalmat, segít megőrizni az ízületi porc épségét, az izomzat tónusát.

Fokozza az izmok erejét, ugyanakkor oldja a kóros izomfeszüléseket, vagyis segít az optimális izomegyensúly kialakításában.

A gyakorlatokat többféle testhelyzetben, különböző terheléssel, gyakran eszközök használatával végezzük, mindig adaptálva a terhelést az egyéni igényekhez, képességekhez. Az idő előrehaladtával- a tornák elsajátításával, begyakorlásával – a terhelést fokozatosan emeljük, így érve el a fejlődést, vagyis a jobb terhelhetőséget és fájdalommentességet.

Térd- és bokatorna sérülés, műtét után

Napjainkban szinte már elképzelhetetlen, hogy baleseteket, bizonyos műtéti beavatkozásokat ne kövessen szakember által vezetett rövid-, ill. hosszútávú rehabilitációs folyamat.

Legyen szó egyszerű sérülésről (pl. húzódásról, rándulásról) vagy éppen komoly műtétről (pl. térdprotézis beültetés, keresztszalag pótlás, törések utáni fémbeültetés), a gyógytorna fontos szerepet játszik a mielőbbi felépülésben, a legtöbb esetben nélkülözhetetlen a teljes funkció visszaállításához.

A gyógyuláshoz ugyanis nem elég a hétköznapokon végzett rutin mozdulatsorok „felelevenítése”, begyakorlása. Szükség van speciális gyakorlatok rendszeres végzésére, amelyek által a sérült testrész gyorsabban regenerálódik és visszanyeri eredeti állapotát, funkcióját. Fontos, hogy a sérült ízületnél ezt a gyógyult állapotot minél gyorsabban elérjük, addig ugyanis az ellentétes oldali, egészséges ízület van túlterhelve, mely gyakran reagál fájdalommal a túlzott igénybevételre.